Heartagram and Love Metal

19. září 2010 v 19:30 | ejunka |  HUDBA

Heartagram

heartagram


Je to logo skupiny, které vymyslel Ville Valo údajne v den svých 20. narozenin, když měl kocovinu - tedy 22.11.1996. Ville byl vždy fascinován jednoduchými a dobře zapamtovatelnými symboly kapel. V případě heartagramu se jedná o spojeni pentagramu a srdce (oblíbeného Villeho znaku), o novodobý jing-jang, jak Ville rád říká, má to znázorňovat lásku a smrt, spojení dobra a zla. Ale také styl hudby HIM - lovemetal.
Heartagram jako znak v současné době nepoužívají pouze HIM, ale také Bam Margera ve svých show Jackass a Viva La Bam. Bam je obdivovatelem HIM a Ville Vala a také jeho přítel, režíroval 4 videoklipy HIM a dostal od skupiny povolení používat jejich znak. Mnozí fans to považují za zneužití heartagramu ve prospěch Bama, protože dnes můžete potkat spoustu lidí, kteří mají na tričku heartagram, a když se zeptáte, proč to tam mají, řeknou vám, že jde o znak Bama, popř. pouze něco o skateování. Sám Bam byl překvapen z toho, jak vysokou oblíbenost tohoto znaku v USA způsobil, a během natáčení klipu Solitary man během rozhovoru prohlásil, že je na čase, aby všichni poznali, ke komu heartagram opravdu patří. Jeho oblíbené a skvělé kapele HIM, která následujícím albem Dark Light prorazila právě v USA.
A v neposlední řadě existuje společnost OY HEARTAGRAM LTD., která drží patronát nad HIM a všemi věcmi s nimi spojenými, ať už se jedná o oblečení, doplňky, CD a spostu dalších pro fanoušky, či třeba trsátka pro kapelu.


Love Metal

Specifický hudební styl HIM. Novináři v počátcích nevěděli, jak styl HIM označit. Kapelu štvaly neustálé otázky na toto téma. Postupem času vymysleli název stylu lovemetal, který vznikl dříve než tak pojmenovali své 4. album, ale teprve vydáním alba s tímto názvem žánr začal být považován za oficální. Je odvozen od toho, že HIM zpívají o lásce a smrti a hrají tvrdou hudbu. Zároveň tím vyjadřují rozpory, jež mají nejen ve své hudbě a textech. Tímto stylem se v současné době neoznačují už pouze HIM, ale HIM tento žánr v podstatě pojmenovali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama