Listopad 2012

TVD// 4x07 Co si myslím já

30. listopadu 2012 v 16:09 | ejunka |  TVD - O seriálu
Rozhodla jsem se přidávat názory k jednotlivým epizodám v samostatném čánku a ne jako doplněk k videjím a promům.
Napište mi co si o dnešním díle myslíte vy? Taky jste tak mírně zmatení jako já?
Po zhlédnutí dnešního dílu jsem poněkud zmatená. Co si o tom mám jako myslet??
Jako Delena fanoušek se mi události sedmého dílu víc než líbily, byla jsem nadšená, že ti dva spolu konečně "skončili". Na druhou stranu zjištění Caroline bylo trochu šokující. Elena má pouto s Damonem a já si říkám, co to pro jejich vztah znamená…? Jasně dokud bude Elena upír tak si nedokáže pomoct a bude dál zamilovaná do Damona, ale co když se jim podaří najít lék a z ní, nedej bože z Damona byl opět člověk? Pouto zmizí a zase se vrátíme na začátek, kdy byl Damon pouze dobrý přítel, ale láska bude pro Elenu vždy Stefan? Nebo to, že tohle pouto vůbec vzniklo, znamená, že jsou si ti dva souzeni? Nebo je to způsob jak ty dva dát dohromady neboť za normálních okolností by spolu nikdy být nemohli? Opravdu nevím, jsem rozpolcená:D
Co se týče Caroline a Klause tak ti se mi v dnešním díle taky líbili. Jak Klaus Car škádlil bylo pěkné, stejně jako polemizování nad otázku "chtěl jsi být někdy zase člověk?"
Za to Jeremymu jak se zdá se moc nedaří. Začíná se měnit v lovce a nemyslím si, že nějak pomůže odstěhování Eleny a přistěhování Matta. Už ho nejspíš do zabíjení upírů nebude muset nikdo nutit.
Nový profesor má, jak se zdá prsty v mnohem větších věcech než jenom v hledání lovců. Proč chce osvobodit hybridy od Klausova pouta, by mě vážně zajímalo. A ve všem musí být háček zvaný čarodějka a navíc ještě to musí být Benettová.
Hm…pauza za tenhle díl fakt stála, teď si počat týden na další díl a na další překvápka. Jsem zvědavá co si ještě vymyslí.
Určitě jsem na něco zapomněla, protože celý díl jsem věnovala pozornost hlavně Eleně a Damonovi. Tak dlouho očekávaný okamžik a ještě mi ho musí zkazit..

Gaudeamus 2012

19. listopadu 2012 v 16:39 | ejunka |  About me
Já vím, je to už pár týdnů co se konal Gaudeamus, ale já stále neměla čas k tomu, abych sesmolila tenhle článek. Po dlouhé době jak tak sleduju konečně článek, který není jen o seriálech a filmech:)

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání se konal v Brně od 30. října do 2. listopadu

Protože mě vysoká škola docela láká, řekla jsem si proč se na Gaudeamus nepodívat. Obzvlášť, když nám to ve škole omluví. Tak jsme se s kamarádkami domluvily na středu a vyrazily jsme vlakem do Brna. Na veletrhu bylo nespočet škol a snad všechny obory, na které si vzpomenete. Soukromé VŠ a studium v zahraničí nevyjímaje.

Sice momentálně studuju nástavbové studium obor Podnikání, ale že bych se chtěla ekonomii, účetnictví nebo podnikání v budoucnu věnovat nepředpokládám. Leda, že by mě osvítil duch svatý a začala mě ekonomika bavit. Ale o tom pochybuju. Proto jsem se zajímala spíš o obory z filozofické fakulty. Něco jako historie, muzeologie, archivnictví. Tohle myslím, že by mě vážně bavilo, protože historii miluju a dějepis bych mohla mít klidně každý den. Anebo pak Marketingová komunikace.


TVD// 4x07 "My Brother’s Keeper" Promo

19. listopadu 2012 v 16:25 | ejunka |  TVD - Promo video
Promo k už sedmé epizodě The Vampipre Diaries. Počkáme si sice o týden déle ale doufám, že to za to bude stát. A podle toho proma bych řekla, že jo.
S českými titulky se podívejte na edna.cz


Damon & Elena | I can't lose you

10. listopadu 2012 v 19:26 | ejunka |  TVD - FanVideo
Budou ti dva vůbec někdy spolu?? Tyhle videa mě vážně nutí v to doufat.


Damon and Elena | Incomplete

10. listopadu 2012 v 19:22 | ejunka |  TVD - FanVideo
Zase po dlouhé době nějaké to fanvideo. A jak jinak než s Elenou a Damonem.

TVD// 4x06 "We All Go A Little Mad Sometimes" Promo

9. listopadu 2012 v 15:38 | ejunka |  TVD - Promo video
Promo k šesté epizodě The Vampire Diaries. Snad není Katherine jen výplod Eleniny fantazie, ale skutečně se vrátí. Kath mi vážně chyběla a už jsem si říkala, jestli se ještě někdy ukáže. No zdá se, že ano.
Na edna.cz je promo i s CZ titulky.


TVD// 4x09 "O Come, All Ye Faithful" Oficiální synopse

9. listopadu 2012 v 14:59 | ejunka |  TVD - popisy dílů
ZIMNÍ ŘÍŠE SNŮ V MYSTIC FALLS - Jak ulice Mystic Falls naplňují oslavy jako ze země říše snů, Stefan a Caroline se neshodnou s Tylerovými plány pro Klause a jeho křížence. Když Caroline navrhne řešení jejich problému, Hayley dramatickým způsobem ukáže, že s tím rozhodně nesouhlasí. Později, Klaus objeví něco, co vede k chaosu a násilí. Mezitím, Elena a Damon odcházejí do chaty u jezera, aby pomohli Jeremymu přemoct některé jeho nebezpečné vnitřní démony. S pomocí přispěchá i Bonnie a profesor Shane, který odhalí kus dávné historie, která nechá všechny bez řeči.

TVD// 4x07 "My Brother’s Keeper" Oficiální synopse

9. listopadu 2012 v 14:57 | ejunka |  TVD - popisy dílů
SOUTĚŽ KRÁSY V MYSTIC FALLS - Caroline dělá, co může, aby tu byla pro Stefana a Elenu během jejich těžkého období. Damon se snaží přesvědčit Stefana, aby mu pomohl odhalit motivy profesora Shanea, ale Stefan je rozhodnutý pokračovat v jiném - Klausově - plánu. Jak se blíží každoroční soutěž krásy Miss Mystic Falls, tak Elena a Caroline poskytují April radu, jaké šaty si obléct. Tyler a Haley zatím spolupracují na tajném projektu. Damon konfrontuje profesora Shanea svým podezřením. Vyplašený vidinou z nočních můr, které má, se Jeremy obrátí na Matta pro pomoc, ale situace se vystupňuje dřív, než kdokoli čeká.

TVD// Phoebe Tonkin mluví o příchodu Hayley

8. listopadu 2012 v 17:31 | ejunka |  TVD - News
Hayley je vlkodlačice, která pomohla Tylerovi zlomit pouto ke Klausovi, a tak je víc než jasné, že si díky této traumatické zkušenosti utvořili zvláštní pouto. Muže to však způsobit problémy v jeho vztahu s Caroline?

"Hayley je tak trochu hrozbou pro jejich vztah, protože sdílí s Tylerem společnou minulost," říká Tonkin. "Znala Tyler během jeho velmi citově vypjatého období, když se pokoušel zlomit své pouto ke Klausovi." V podobně těžkých situacích, mají lidé ve zvyku u sebe hledat oporu a... možná i něco víc. Takže mohou diváci věřit, že ti dva udrží věci mezi nimi čistě na platonické úrovni? "Vše, co víme, je, že se stali přáteli a že spolu prošli něčím ohromným, takže spolu mají zvláštní pouto," odpovídá herečka. "Takže byly dobří přátelé. Ale nevím, jestli si to Caroline ze začátku myslela."

Knihy v mých myšlenkách: Trůn pro mrtvého - Jenny Nowak

1. listopadu 2012 v 21:39 | ejunka |  Knihy v mých myšlenkách

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Je to druhý díl Dračí krve, která mne naprosto okouzlila, proto jsem musela sáhnout i po dalším díle a rozhodně nelituji.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Zvrácenost, lidskost
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Úžasná
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych bát snad ani jedinou postavou. Autorka jim připravila mnohá nelehká rozhodnutí před, kterými by člověk nechtěl stát. Ale aby tedy někoho zmínila, líbila se mi postava Mihájí, dcera Draculovi neteře (?, abych byla upřímná já se v těch rodinných vztazích moc neorientuju). A pak samozřejmě Bela, který ztrácí mnoho dalších blízkých lidí a svou lidskost.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Díl je pěkný, možná trošku slabší než první ale i tak dokonalý. Jenny Nowak mne dokáže vtáhnout do děje jako málokdo, kniha si plyne vlastním životem. Postavy umírají a zase se objevují nové tak plynulým způsobem, že si ani nestačíte postěžovat, že vám jedna či ona v ději chybí.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Hm.. snad jen, že se občas ztrácím v cizích názvech, hodnostech a jménech. Jinak nic.

+ hodnocení knihy: 9/10

TVD// "4x04 "The Five" Extended Promo

1. listopadu 2012 v 19:58 | ejunka |  TVD - News
Omlouvám se, trochu poslední dobou nestíhám. To víte škola, kamarádi, seriály a taky trochu lenost mi zabraňují v řádném přidávání článků na blog. Ale to určitě znáte všichni.
Promo k epizodě, kterou uvidíme už zítra se mi opravdu líbí:) Myslím, že ten díl bude fajn.
A s titulky se koukněte na edna.cz