Gaudeamus 2012

19. listopadu 2012 v 16:39 | ejunka |  About me
Já vím, je to už pár týdnů co se konal Gaudeamus, ale já stále neměla čas k tomu, abych sesmolila tenhle článek. Po dlouhé době jak tak sleduju konečně článek, který není jen o seriálech a filmech:)

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání se konal v Brně od 30. října do 2. listopadu

Protože mě vysoká škola docela láká, řekla jsem si proč se na Gaudeamus nepodívat. Obzvlášť, když nám to ve škole omluví. Tak jsme se s kamarádkami domluvily na středu a vyrazily jsme vlakem do Brna. Na veletrhu bylo nespočet škol a snad všechny obory, na které si vzpomenete. Soukromé VŠ a studium v zahraničí nevyjímaje.

Sice momentálně studuju nástavbové studium obor Podnikání, ale že bych se chtěla ekonomii, účetnictví nebo podnikání v budoucnu věnovat nepředpokládám. Leda, že by mě osvítil duch svatý a začala mě ekonomika bavit. Ale o tom pochybuju. Proto jsem se zajímala spíš o obory z filozofické fakulty. Něco jako historie, muzeologie, archivnictví. Tohle myslím, že by mě vážně bavilo, protože historii miluju a dějepis bych mohla mít klidně každý den. Anebo pak Marketingová komunikace.


Na fildu bych nejraději šla na Masárku do Brna. Ale stejné obory jsou i v Olomouci, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze atd. Ale přece jen to Brno mám nejblíž a taky je to prostě MUNI.
Přijímačky na fildu se skládají z TSP (Test studijních předpokladů) a oborového testu. Jen mě na fildě docela děsí ta angličtina.

Marketingová komunikace je na Baťovce ve Zlíně což mám sice ještě blíž, ale o tu dálku tak nejde. Spíš o to, že tam jsem chtěla jít ještě před nástavbou, když jsem tak nějak počítala s tím, že půjdu do Brna na nástavbu na propagaci a pak bych pokračovala v oboru. Dělání reklam, příprava veletrhů a přehlídek by mě taky bavila. Taky v tom mám už kapánek praxi z učňáku, ale dějiny mě momentálně lákají víc.

Ale naštěstí tohle mne letos ještě trápit nemusí, protože narozdíl od většiny mým kamarádek, které chtějí na výšku, já maturuju až příští rok. Což je ještě spousta času na rozhodování. Rozhodně plánuju jet na gaudeamus i příští rok, to už snad budu mít jasno, co bych chtěla dělat. Teda pokud na nějakou VŠ vůbec půjdu a pokud vůbec udělám maturitu:-D
Pokud se taky budete rozhodovat kam na VŠ rozhodně veletrh navštivte, protože tam získáte dost informací a můžete si promluvit se studenty nabízených škol.

A co vy? Byl někdo letos na gaudeamu a taky se rozhodujete co po matuře, nebo studuje jednu ze škol, kterou jsem napsala? Vážně by mě zajímaly Vaše komentáře, rady, připomínky, prostě cokoli.

Ještě taky přihodím stránky gaudeamu. Je tam přehled snad všech vysokých škol a oborů jaké lze studovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 19. listopadu 2012 v 20:36 | Reagovat

téda já nikdy na něčem takovým nebyla, ale to je taky proto, že já přihlášku na střední posílala den předem a na výšku taky :D já dělám vše na poslední chvíli a nic moc nerozmýšlím :)

2 Janiss Janiss | Web | 19. listopadu 2012 v 21:46 | Reagovat

no já právě ne, teda jo lehce se se poptám na věci, ale ot je tak vše:D ani na jedných dnech otevřených dveřích jsem nebyla a nic podobným:D jsem na slezsky fakultě, obchodně podnikatelská fakulta - sociální management

3 Jenny Jenny | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 19:07 | Reagovat

Taky jsem psala o Gaudeamu, když jsem tam před třemi lety byla :-D Byla jsem vcelku rozhodlá, jaký obor chci studovat a chtěla jsem do Olomouce, ale přece jen mi to pomohlo v tom rozhodnout se mezi těmi městy. Od Brna mě odrazovali sami studenti, u Prahy mi ženská řekla, že fyzioterapeut je masér, tak jsem na ni hleděla jak na ... 8-O No a skutečně mě nejvíce zaujali v OL, ale tam je fyzio dvakrát, takže fakt vděčím těm znalým lidem, kteří mi dokázali zodpovědět vše potřebné a rozhodla jsem se pro školu svých snů :-)

4 *Wampi-Rebels* *Wampi-Rebels* | Web | 24. listopadu 2012 v 11:18 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama