About me

Gaudeamus 2012

19. listopadu 2012 v 16:39 | ejunka
Já vím, je to už pár týdnů co se konal Gaudeamus, ale já stále neměla čas k tomu, abych sesmolila tenhle článek. Po dlouhé době jak tak sleduju konečně článek, který není jen o seriálech a filmech:)

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání se konal v Brně od 30. října do 2. listopadu

Protože mě vysoká škola docela láká, řekla jsem si proč se na Gaudeamus nepodívat. Obzvlášť, když nám to ve škole omluví. Tak jsme se s kamarádkami domluvily na středu a vyrazily jsme vlakem do Brna. Na veletrhu bylo nespočet škol a snad všechny obory, na které si vzpomenete. Soukromé VŠ a studium v zahraničí nevyjímaje.

Sice momentálně studuju nástavbové studium obor Podnikání, ale že bych se chtěla ekonomii, účetnictví nebo podnikání v budoucnu věnovat nepředpokládám. Leda, že by mě osvítil duch svatý a začala mě ekonomika bavit. Ale o tom pochybuju. Proto jsem se zajímala spíš o obory z filozofické fakulty. Něco jako historie, muzeologie, archivnictví. Tohle myslím, že by mě vážně bavilo, protože historii miluju a dějepis bych mohla mít klidně každý den. Anebo pak Marketingová komunikace.

Já stále žiju :)

19. června 2012 v 12:48 | ejunka

Ano, slyšíte dobře, stále ještě žiju. Jen jsem teď na blog absolutně neměla čas. To víte, závěrečné zkoušky dají člověku zabrat. Hlavně teda psychicky. Ale už je mám zdárně za sebou a dokonce s vyznamenáním, takže se můžu konečně věnovat naplno jiným aktivitám. Jako sledování filmů, seriálů a taky blogu. Ale nemyslete si, že jsem se celý měsíc jenom učila. To učení jsem prokládala animovanýma pohádkáma, tudíž se v nejbližší době chystám na jejich recenze tady na blogu. A vážně jsem jich viděla dost. Byste nevěřili co se dá o svaťáku všechno stihnout.
Asi za hodinku razím do škole na informační schůzku. Tedy na novou školu, kam budu chodit na nástavbu od září. Takže život chudého studenta ještě minimálně dva roky opustit nehodlám.
Svým Affs se omlouvám, že jsem neobíhala a pravidelně nepsala komentáře, ale občas sem k vám jukla:)


Diary 08 "nebudu tu"

27. dubna 2012 v 13:08 | ejunka
Ahoj, moji drazí návštěvníci. V první řadě bych chtěla oznámit, že dneska jedu na chatu a budu tam až do neděle, takže o víkendu nečekejte žádné články. Ale v neděli bych měla přijet domů brzo (snad) tak, třeba se ozvu.
Taky jsem v pondělí dělala přijímačky na nástavbu a jupí jé vzali mě. Teď ještě zvládnout závěrečky :)
Když jsem si včera, jela vyzvednout výsledky dokonce jsem i cestou tam řídila. Od té doby, co jsem udělala řidičák už je to měsíc a já teď poprvé seděla za volantem. Měla jsem zlomený malíček, a tak jsem nemohla řídit. Ale dobrý, ani jednou mi to nechcíplo, i když jsem tu naši octavku celkem túrovala. Má totiž mnohem větší výkon než auto v autoškole a je taky dost citlivější. Takže při rozjíždění se občas lidi ohlídli:-D A mamka se držela sedačky, jak kdybych nás chtěla v tom autě zabit.

Trust

9. dubna 2012 v 17:27 | ejunka
Včera jsem viděla film Trust. Je o dívce jménem Annie, která si na chatu psala s klukem, Charliem. První mu bylo šestnáct pak dvacet a pak pětadvacet. Nejdřív jí to přišlo moc, ale pak si řekla. Rozumí mi, chápe mě, říká, že jsem krásná a miluje mě. Domluvily si schůzku. Čekala na něj v obchodním centru ve městě. Přišel, jenže on to nebyl ten krásný sexy kluk z fotky, kterou jí poslal nýbrž 40-ti letý chlap. Annie chtěla utéct, ale on ji přesvědčil, že věk nic neznamená, že ji přece miluje. Bláhová uvěřila. Šla s ním na zmrzlinu, koupil jí dárek a pak jeli do hotelu. V tom hotelu ji znásilnil.
V obchodním centru ty dva však viděla Anniina kamarádka. Když se Annie začala chovat divně, všechno řekla ve škole. Zavolala se policie, psycholog, rodiče.
A Annie všechno popřela. Tvrdila, že ji Charlie miluje.
V polovině filmu se dozvídáme, že Charlie po celých státech takto podobně zneužil další tři dívky. A dokonce fotky Annie se objeví na internetu. Annie si konečně uvědomí, že i ona se stala obětí znásilnění, že ji nemiluje, jak původně tvrdil. Charliho policie nenašla, nevypátrala jeho adresu ani telefon, protože byl chytrý, aby se nenechal vysledovat.

Na konci filmu vidíme scénu s Charliem, který je se svou rodinou a přáteli na pouti.

A právě teď se dostávám k tomu, co tímto článkem chci říct. Trust je možná jenom film, ale všichni dobře víme,
že takovéto věci se opravdu dějí. Do jaké míry by měla být svoboda slova? Do té, že nějaká nevinná holka naletí klukovi, z kterého se nakonec vyklube starej chlap a znásilní ji. Nejhorší na tom je, že takovéto lidi nepoznáte na první pohled. Mají rodiny, slušnou práci ale na internetu, kde si můžou psát, co chtějí, jsou to zmetci. Jistě v jiných směrech je svoboda slova fajn věc, ale je to to pravé i na internetu?

Diary 07 "řidičák..fuj..fuj"

5. března 2012 v 18:53 | ejunka

Po pěti jízdách v autoškole si teda moc jistá za volantem nepřipadám. Místo, aby to bylo lepší, mi připadá, že je to snad ještě horší. Pokud udělám papíry tak budu fakt dobrá. Zítra jedem do Hradiště. To bude ještě sranda, jsou tam totiž křižovatky se semaforama, a pokud na každé chytnu červenou, tak lituju řidiče za mnou. Já se jen modlím, aby mi to nechcíplo. Pojedu ještě s kamarádkou, se kterou autoškolu dělám. Tak uvidím, jak jezdí ona, určitě líp jak já. Tak si říkám, že vlastně ten řidičák ani nepotřebuju, já se nechávám ráda vozit. Ale snad zkoušky zvládnu, ještě mám před sebou čtrnáct jízd. Snad jste na tom všichni s řízením v autoškole byli/jste líp.

Diary 06 "Nechci, nechci, nechci..."

21. února 2012 v 19:29 | ejunka
Víte, dějiny umění a celkově dějepis mám ráda. Pro mě, je to opravdu hodně zajímavý předmět. Historii mám ráda, ráda se o ní bavím, učím a čtu. Straověký Egypt, Karel IV, Jindřich VIII, Alžběta I, Gotika, Renesance a ano snad i Rokoko a Romantismus jsou zajímavá učiva, která se učím ráda. Ale začínaje 19.stoletím a realismem se ztrácím. Moderní umění mě nebaví. Manet, Monet, Degas všechna jména se mi pletou dohromady, polovinu z nich ani nevyslovím. A o dílech, která nevím, ke kterému autorovi mám co přiřadit, raději ani nemluvím.Kdo si má všechny ty malíře, sochaře a vůbec všechny umělce pamatovat.
Mám před sebou čtyři stránky a neumím z nich vůbec nic. Po třech týdnech, kdy jsme neměli školu, ale jenom praxi a prázdniny komu by se taky chtělo učit, že jo:-D Musela jsem si někomu postěžovat a blog je první kdo mě napadl, tak snad Vám daří v učení se líp než mě.

Diary 06

14. února 2012 v 11:39 | ejunka
Minule jsem psala, že jsem začala dělat autoškolu. Dneska jsem měla první jízdy. Myslím, že to nebylo tak hrozné. Zvláštní je, že když jsem minule jezdila s taťkou tak mi to nechcíplo ani jednou a zrovna když mám jízdy tak mi to musí chcípnout. Ale jenom jednou, nevím co sem dělala:D no každopádně jsem nebyla vůbec nervózní, jak jsem čekala. Jezdily jsme po uličkách, kde sme téměř nikoho nepotkali, jenže potom místo abychom zase zatočily do uličky, mi řekl ať jedu doprava. Na parkoviště u bille. Říkala jsem si, že se tady vyměníme ale on že jeď. Tak jsem jela. Jela jsem na kruháč a pak po hlavní. To jsem si myslela, že k tomu se první hodinu nedostanem. Byl to trochu šok, když proti mně najednou jezdily auta. Trochu jsem zazmatkovala, ale nakonec jsem k mému vlastnímu údivu, zvládla kruháč i křižovatku a bezpečně a bez větší újmy na zdravý jsem se dovezla domů.
Měla bych jet do školy a upřímně se mi tam vůbec nechce takže to trochu zesabotuju a řeknu mamce, že jsem došla dom a vlak už jsem nestihla (stihla bych ho kdybych chtěla:-D). Možná pojedu ve 12 ale docela o tom pochybuju. Na to se znám až příliš dobře. Koneckonců máme praxi a tam neděláme nic podstatného. Jediný důvod proč bych jela do školy je, že bych vylíčila kamarádkám dnešní zážitek.

Diary 05 (povídky a TVD)

11. února 2012 v 15:40 | ejunka
Mám půjčené tři knihy, v šuplíku nedočteného Pána prstenů. Přesto teď sedím za počítačem a hledám fanfiction. Povídky nejlépe na téma HP z dob pobertů. Já vím, jsem hrozná..
Nevím jestli někdo taky čtete povídky. Musím ale říct, že některé jsou opravdu úžasně napsané a já obdivuju jejich autory, že dokáží něco takového napsat. Vymyslet zápletku, nové úžasné postavy a ještě povídku dopsat. Což je taky velké umění.
Sama bych měla pár nápadů na povídku, ale vždycky když začnu psát popíšu pár stránek ve wordu a pak mi dojdou nápady. Nevím jak pokračovat. Prostě nemůžu přijít na tu vhodounou zápletku. Ale třeba mě někdy osvítí můza a já něco kloudného napíšu.

A pak tu mám ještě svůj názo na TVD 3x14. Moc lidí to číst nebude, ale každý komentář potěší:)

Diary 03

31. ledna 2012 v 18:19 | ejunka
Už od pondělka jsem nemocná. A nemoc se vyvíjí:-D V pondělí mě jenom bolelo v krku a taky mě bolela hlava, dneska už mě trochu přešla ta hlava, ale zase sem dostala šílenou rýmu. Pořád kýchám a už nevím, do čeho mám srkat. Nejspíš si vytáhnu prostěradlo, to by mi třeba vydrželo aspoň na dvě hodinky..
A protože jsem nebyla ve škole, nemám tudíž ani výzo. Ne, že by mi chybělo, ale chtěla jsem vidět, co mi dala učitelka nakonec z češtiny. V pátek máme volno a příští týden zase jarní prázdniny takže vysvědčení budu mít až za čtrnáct dní. No co už:)
Aspoň mám čas číst. Momentálně jsem začala číst Pána prstenů Dvě věže. Jsem sice u první kapitoly ale názor, že film je lepší zatím měnit nehodlám.
Taky jsem byla v neděli v Tescu a koupila jsem si knížku Mlčení jehňátek. Asi se budete divit, ale já vůbec nevěděla, že ten film je podle knihy. No a měli ji jenom za 99,- tak neber to. Doufám, že se k ní brzo dostanu a přečtu si ji.

Diary 02

23. ledna 2012 v 21:29 | ejunka
Takže dneska lidičky jsem se konečně dokopala a šla si pro přihlášku do autoškoly. Měla jsem narozeniny sice už v říjnu, ale pořád jsem nebylo schopná si tam zajít:-D Ano máme tu ve městě "málo" autoškol. Budu chodit s kámoškou, takže už brzo ze mě bude řidič. No brzo, za 2 měsíce. O víkendu půdu s mamčou jezdit ať tam nejsu za úplného hňupa, že jsem za volantem eště neseděla.
Strach z toho nemám, to ne, ale bude to eště tóčo ten pan učitel je totiž docela psycho:-D Ale tak říkám, že to udělali už aj horší než su já. U nás ve třídě někteří zkoušky udělali až na popáté, ta to doufám dopadnu líp.

Diary 01

19. ledna 2012 v 11:00 | ejunka
Včera ani dneska jsem nebyla ve škole a náhodou jsem nebyla za školou a naši o tom věděli:) To je u mě pokrok. No včera jsem byla v Hodoníně se barvit vlasy u kámošky. Je na kadeřnici tak jsem jí byla dělat model. Šla jsem na tmavě hnědou, zpátky na svou barvu vlasů. Po té světlé je to celkem změna ale myslím, že mi tmavá sluší víc.

A dneska jsem byla u zubaře. Víte, dokud jsem jezdila na rovnátka tak jsem k zubařovi chodila ráda, ale teď už ne. Zase mi vrtal zub a mně to dělá hrozně zle. No do školy už jsem samozdřejmě nejela a řači jsem šla do města. Chci totiž kozačky nad kolena tak jsem myslela, jestli je někde nebudou mít. Neměli. Větnamci zase zklamali, tak si je asi koupím z aukra. Koupila jsem si aspoň dlouhé teplejší legíny. Ikdyž nechápu to jejich číslování. L je delší než XL. No chápete to:-D
Pak jsem ještě zašla do knihovny, původně jsem si chtěla půjčit Pána Prstenů 2, ale někdo byl rychlejší tak jsem si vzala Gladiatrix: Lysandra od Russella Whitfielda. Zaujal mě popis knihy, předtím jsem o ní vůbec neslyšela. Až ji dočtu přidám napíšu:)

Výlet a stoly :)

16. prosince 2011 v 12:49 | ejunka
Dneska jsem tu jenom na skok. Jedu za kámoškou do Brna. Jdeme do olympie a do kina. Nejspíš na Rozbřesk:) Ikdyž jsem to už jednou viděla. Jedu za ní ve 2 vlakem a nevím kdy se dostanu dom ale asi až pozdě večer, tak dneska toho moc nepřidám. Ale zítra až dopeču cukroví, vrhnu se na třetí sérii TVD. A taky přidám pár filmů, které jsem za poslední dobu viděla.
Jinak dneska jsem byla na kulturáku u nás ve Veselí aranžovat tři stoly na Vánoce, ještě s učitelkou a dalšíma holkama. Dohromady nás tam bylo 7, takže sme se celkem motaly, ale jinak to bylo fajn. Nj šly sme tam místo školy:-D A v 11 už sme šli dom, takže paráda.
Všechny stoly byli na soutěži Aranžérů v Českých Budějovicích. Já mám bohužel fotky jenom dvou, ty soutěžily letos. Jeden se umístil na druhém místě a ted druhý byl myslím osmý. Ale i tak úspěch pro naši školu. Třetí stůl byl na soutěži před dvěma roky, takže jeho fotku nemám. Škoda, protože je nejhezčí, a tehdy vyhrál první místo.
Jinak letos bylo téma v Budějovicích na stoly silvestr. A oba je dělaly holky od nás ze třídy.

Tenhle se umístil na 2 místě.

Kalendář 2012

15. prosince 2011 v 20:39 | ejunka
Ve škole na praxi jsme dělali kalendáře. Protože jsem to ve škole nestihla tak jsem si ho dodělávala doma. Musela sem stahovat Corel, ale obrázky jsem tam dávala ve PhotoFiltru, protože já se s tím corelem nemůžu pořád nějak domluvit. Ale snad se to časem zlepší. Jen doufám, že to nebude moc rozmazané. Přece jenom v corelu se pracuje trochu jinak než v pf. Tak uvidím.
Co na něj říkáte? Je sice jednoduchý, ale líbí se mi ta grafika čerono-bílé. Nebudu sem dávat všechny stránky, to by bylo na dlouho:-D Ale tak tři na ukázku.

Diary - Prázdniny, soutěž, slavnosti

24. června 2011 v 19:09 | ejunka
Vážně mám problém pojmenovávat tyhle kecací články. Taky máte ten problém? Ale k věci.
Co si budem namlouvat, začínají prázdniny a tak se bude nejspíš snižovat aktivita na tomto blogu. Samozdřejmě se budu snažit přidávat nějaké novinky hlavně True Blood a filmy, ale nějaké duchaplné články asi nečekejte. V poslední době mi chybí inspirace. Ale na blog si najdu vždycky čas a třeba mě políbí nějaká ta múza na články.
Jinak dneska jedu na Strážnické slavnosti. Snad se nezřídím jako minulý týden a nebude mě celý zítřek špatně. Ale máme v plánu si tam s kámoškou propichnout uši. Chci do ucha čtvrtou naušnici. Předtím jsem si dvě nechala nastřelit a to bylo v pohodě. Ale nechci za to dávat 100kč, tak jsem koupila jehly a propíchne mi to. Budu si muset předtím dát pár panáků a snad to přežiju. Já mám totiž trauma z jehel. Tak uvidíme. Třeba mě to chytne a propíchne mi zrovna dvě.
No a škola je už nuda. Nic neděláme. Jenom se mi dneska dělalo zle z přednášky o první pomoci. Ale když jsem nesla omluvenku na praxi, paní učitelka mi dala papír a úkol, že o prázdninách mám na soutěž udělat kalendář. Na AR Junior do Českých Budějovic. Spolužačka co ho měla dělat, se na to vykašlala. Ještě se budu učit s Corellem. No třeba něco vymyslím. Mám na to dva měsíce. Navíc to není povinné, ale hodně bych si šplhla, což bych potřebovala. Ale tak když zládnu udělat design na blog proč ne kalendář a k tomu PF.

Teď se s vámi loučím. Jdu se chystat na Strážnické a psychicky na pichání uší:-D Přeju vám pěkný víkend a sobě žádnou kocovinu.

P.S. Vydíte ten obrázek? :-D Tak to bude vypadat a já se u toho asi zhroutím:-D

Diary - No idea

10. června 2011 v 19:25 | ejunka
V poslední době se tady toho moc neděje. Nejsou žádné novinky k seriálům, v poslední době jsem neviděla žádný pořádný film, o kterém bych mohla napsat, nenatrefila jsem na žádnou písničku, ani nic jiného. Jen teď stahuju seriál Tudorovci už třetí řadu a chystám se pomalu na čtvrtou. A hraju Dobyvatele. Perfektní hra. Ukázala mi ji spoluadminka na tomto blogu - inanimate. Seděli jsme minulý pátek v hospodě od 10 večer do tří do rána a hrály:-D Je to něco jako on-line česko (desková hra jestli někdo zná). Jde tam o to mít nejvíc správných odpovědí na otázky. Mě takovéto hry baví, tak u ní sedím často:-D
Taky jsem se koukala, že je tento týden zajímavé téma týdne. Tak možná napíšu nějaký ten článek pokud budu mít chuť.

Jinak kdo se ještě nezapsal do kontroly affiliates má nejvyšší čas. Mám v plánu ji uzavřít někdy v příštím týdnu.
 
 

Reklama