aktuality

Kočka přežila dvě popravy

9. ledna 2012 v 19:13 | ejunka
Ach jo, člověk se chcě vrátit na blog a on mi vypadne internet:-( Celý týden jsem byla nez netu až dneska mi ho konečně nahodily. No a začnu hned aktualitou.Tohle jsem četla ve škole minulý týden ve škole. Docela zajímavý článek.
Jinak video můžete shlédnou tady: VIDEO

Nesmrtelná kočka z útulku přežila dvě popravy


Zatoulaná kočka Andrea už má pouze sedm životů z devíti. Nejen že přežila plnou dávku uspávací injekce, ale hned poté také plynovou komoru. Aby toho nebylo málo, přežila i nějakou dobu v igelitovém sáčku v chladničce.
Kočku Andreu po dobu 30 dnů nikdo "neadoptoval", a tak se pracovníci útulku rozhodli pro standardní postup - zvíře uspat. V tu chvíli ale ještě netušili, že mají co dočinění s tvorem, který chce opravdu žít a jen tak se nevzdá. Černě zbarvená kočka dostala uspávací injekci, ale nezemřela. Proto se zaměstnanci rozhodli dát ji do plynové komory.
Po několika minutách se zvíře zdálo mrtvé, a tak ji podle procedur zabalili do igelitového pytle a uložili do chladicího boxu. Když pak šli po jisté době do boxu znovu, jeden ze zaměstnanců si všiml, že se pytel hýbe. Kočka byla podchlazená, ale naživu.
Andrea díky své vůli přežít našla nové majitele. Zaměstnanci útulku teď zkoumají, proč selhala jak smrtící injekce, tak plynová komora.
Podobnou vůlí žít prokázalo v březnu loňského roku štěňátko z amerického města Sulphur. Přežilo dvě smrtící injekce a vyvolalo zájem u tisíců potenciálních majitelů.

Dívka, kterou považovali za mrtvou se po 7 letech objevila

24. prosince 2011 v 13:10 | ejunka
Tenhle článek byl včera na novinkách, zní to jako úplné sci-fi.Dívka, považovaná za mrtvou, se objevila sedm let po ničivé tsunami
V Indonésii se ke své rodině přihlásila dívka, kterou o Vánocích v roce 2004 smetla ničivá vlna tsunami. S odkazem na tamní média to uvedla agentura AP.
Patnáctiletou dívku Wati z provincie Aceh smetla před sedmi lety vlna, která si jen v oblasti vyžádala 168 000 a celkově 230 000 mrtvých. Její matka stačila před živlem uchránit pouze dva její sourozence.
Od té doby dívku nikdo nespatřil, až do středy, kdy její dědeček Ibrahim do rodinného domu v Meulabohu dovedl teenagerku. Ta se předtím objevila v jedné kavárně, kde prohlásila, že se snaží najít svoji rodinu.
Wati tvrdila, že si nic nepamatuje, pouze jméno jednoho z příbuzných, jímž byl zmiňovaný děd. Rodiče pak dívku poznali podle mateřského znaménka a jizvy na lokti.
Agenturní zprávy se nezmiňují o tom, kde a jak dívka sedm let žila.

Aktualita z nudy

23. května 2011 v 17:29 | ejunka
Měla bych se učit a místo toho ležím v posteli, na nohách mám noťas a vymýšlím všechno možné, jenom abych nemusela otvírat tu blbou literaturu. No ale stejně budu muset, další pětku dostat nechcu. Ale asi až večer zachvilku jdu kámošce vysvětlovat matiku. To zase bude.
Když už tu ale tak ležím a projíždím net na novinkách jsem narazila na pár zajímavých zpráv.

Ta první je o dvou holkách, které v Německu zajel vlak. Chtěly fotku, jak uskakují před jedoucím vlakem. Bohužel to ale nestihly. Strojvedoucí vlaku ani nezaznamenal žádný náraz. Když dorazil lékař, obě dívky už byli mrtvé.
Před čtyřmi měsíci vystavily obě dívky na internetu fotku, jak stojí na kolejích. K tomu napsaly: "Je jedno, co se stane, jdeme společnou cestou."

Kdo byl dneska na seznamu, určitě tu druhou už taky četl nebo aspoň titulek. Ten mě hodně zaujal
"Čech zabil v Itálii jiného Čecha kvůli hádce o pánev"

Podle zpravodajky českého rádia Frekvence 1 se pachatel sám přihlásil úřadům a byl již obviněn z neúmyslného zabití.
Obětí se stal čtyřiapadesátiletý český řidič turistického autokaru. Napadl ho devětadvacetiletý muž, který podle listu pracoval léta v Bibione jako plavčík. Ten krajana napadl pěstmi a smrtelně zranil poté, co po návratu do jimi společně užívané vily zjistil, že pánev, kterou chtěl použít k vaření, jeho spolubydlící po sobě neumyl.

Česko je zasaženo epidemií alkoholismu, tvrdí lékaři

13. května 2011 v 19:59 | ejunka
Pětina dospělé populace pije alkohol v takové míře, že jim škodí. Dvě procenta dospělých už jsou na něm závislí a měli by se léčit.
Každý Čech vypije v průměru 10 litrů čistého alkoholu za rok. Když kd tomu přičteme i populaci starší 15 let je to dokonce 16,5 litru za rok. Tohle číslo je obrovské, řadí nás ve světě ke státům konzumující alkohol nejvíce.
Odbornící soudí, že Česko je zasaženo epidemií" alkoholismu. Pivo Češi neberou za alkohol. Na jednoho člověka je to ročně 160 litrů piva. S tímto číslem se řadíme na první místo ve světě. Mezi alkoholi taky přibývá žen.
Pití alkoholu poškozuje zdraví, vede k jaterní cirhóze, akutnímu chronickému zánětu slinivky, zvyšuje riziko karcinomu prsu, vyvolává srdeční arytmie, zvyšuje riziko mozkové mrtvice a usnadňuje vznik diabetu druhého typu.
Některé studuje ale ukázaly, že v malém množství alkohol naopak prospívá. U žen to je asi jedno velké pivo 10° nebo dvě deci vína za den nebo panák 40 procentního alkoholu (slivovica, vodka, tullamorka..). U mužů pak dvakrát tolik.

Padají teplotní rekordy

23. dubna 2011 v 19:59 | ejunka
No já doufám, že tady u nás na Moravě pršet moc nebude. Právě jsem si zase začala žehlit vlasy:-D A déšť by mi moc nepomohl. Ale konečně je teplo. Ta zima už byla otravná. Takže doufám, že už bude jenom svítit sluníčko.

V Česku padají teplotní rekordy staré i sto let

Slunečné počasí trhá rekordy. V Příbrami měli v sobotu dokonce 23,1 stupňů C°. Padl tím předchozí rekord z roku 1885. Tak vysoké teploty naměřily i na dalších místech. Uvedli to pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V neděli (což je dnes) se má počasí zhoršit. A slunečné počasí nám prý pomalu končí. Má se objevit více oblačnosti a ojediněle bouřky.
Denní teploty mají klesnout o 2-4 stupně. V Beskydech a Jeseníkách mají být přeháňky intenzivnější. V Čechách naopak bude slunečněji.

Neuvěřitelná sebevražda

8. března 2011 v 20:19 | ejunka

- oběšená měla pořezané ruce a probodnuté srdce, ale krev nikde

Mystičtější datum si sebevražedkyně nemohla k tomuto naprosto neuvěřitelnému činu vybrat. Psalo se 20. února 2002 - tedy 20. 02. 2002. Oběšená žena na uzamčené půdě uzamčeného domu v Kostelci nad Orlicí měla v hrudníku zabodnutý nůž, v těle několik jehel, pořezané ruce, ale krev nikde. Ani po devíti letech nedá tato sebevražda mnoha lidem spát. A byla to skutečně sebevražda?

Případ byl uzavřen jako sebevražda, ale soudní lékař Josef Pleskot, který tělo 40leté Jitky ohledával, dodnes stoprocentně nevěří, že tomu tak bylo. "Tento případ pro mě zůstává a zůstane nadosmrti noční můrou," říká soudní lékař, který se s podobným případem nikdy nesetkal.

O víkendu se vrátí zima, tepleji bude až v březnu

10. února 2011 v 13:09 | ejunka
Achjo, a já už se těšila, že bude jaro:-( Ta zima už mě fakt štve. Já už vytáhla koženou bundu na jaro místo zimní, ale asi ji zase schovám jak to tak vypadá:-D Doufám, že aspoň u nás nezačně ještě sněžit.

unor
Počasí v Česku bude v následujících dnech opět studené, o víkendu má být oblačno až zataženo, očekává se i sněžení, a to zejména na horách, v nížinách má pršet. Oteplí se až na začátku března. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Češi budou muset sáhnout hlouběji do peněženky

23. ledna 2011 v 0:19 | ejunka
Divím se, že aj tu plombu nezpoplatnily.

Kvůli zdravotní reformě budou Češi muset sáhnout hlouběji do peněženky

Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) se v pátek shodli, že by ještě letos chtěli dokončit zdravotnickou reformu. Zatímco za pobyt v nemocnici a levné léky si lidé připlatí, ušetřit mohou na receptech.

Od příštího roku mají být dvě přihlášky na SŠ

15. ledna 2011 v 14:27 | ejunka
Tak, vážně nevim co tam nahoře ti naši ministři pořád vymýšlí. Vymyslí si tři přihlášky a teď to budů snižovat na dvě a za další dva roky zasej zpátky na jednu..? Měli nechat jednu přihlášku a byl by pokoj. Ještě, že já se už nikam hlásit nemusím. Ale když si vzpomenu jak sme podávali tři přihlášky to byl horor.
A taky mají snižovat počet dnů ředitelského volna z pěti na tři.


Letos je to nejspíš naposled co žáci 9.tříd budou podávat tři přihlášky.
Náš nový ministr školství chce snížit počet přihlášek na dvě nebo dokonce jednu.
"Představuji si, že by byla jedna, nejvýše dvě přihlášky," řekl v pátek novinářům.

Většina čechů nemluví jinak než česky

15. prosince 2010 v 20:18 | ejunka

Smutný výsledek průzkumu - většina Čechů se nedomluví jinak než mateřštinou

Většina Čechů (54 %) se nedomluví jiným než mateřským jazykem. Plyne to z průzkumu Institutu pro sociální a ekonomické analýzy, který zpracovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Znalost jazyků je přitom jedním z klíčových kritérií zejména pro zahraniční zaměstnavatele.

Už žádná hospoda po šesté večer

11. prosince 2010 v 19:39 | ejunka
Tak na tohle jsem teď narazila na novinkách. A celkem se u toho směju. Vzhledem k tomu, že my chodíme do hospody většinou, až po šesté-sedmé večer si to trochu nedokážu představit. A zákaz vstupu i na diskotéky. HAHA. Vždyť děcka chodí i tam kde je to až od 18 a stejně je tam pustí. No každopádně pokud tohle schválí, stejně to nikdo nebude dodržovat. Toť můj názor.

Mládež možná bude mít po 18. hodině zakázáno chodit do hospody

Silný kalibr chce do boje s alkoholismem mládeže nasadit národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. S týmem expertů na úřadu vlády připravuje návrh na zákaz vstupu mladistvých do restaurací, barů či diskoték po 18. hodině večerní. Podobné opatření existuje například ve Spojených státech nebo Velké Británii.

Česko pohltila bílá tma

1. prosince 2010 v 22:38 | ejunka
No to bude ještě veselo. A nejenom na silnicích. U nás na moravě má sněžit až do zitřka a napadnou má až 20cm sněhu. To abych si koupila sněhule:-D

Česko pohltila bílá tma, Praha svolala krizový štáb

Na většině území České republiky hustě sněží a kolabuje doprava. Místy se řidiči i chodci dostávají do takzvané bílé tmy. Sněžit začalo v průběhu středečního odpoledne. Vyplnilo se tak varování meteorologů, kteří vydatné sněhové srážky předpovídají až do čtvrtečního rána. Srážková oblačnost přišla do republiky od jihu.
246

Srazilo ji auto když šla do sanitky

22. listopadu 2010 v 16:52 | ejunka
Aktualita na kterou jsem na novinkách narazila dnes ráno ve škole. Měli jsem počítače. Jenže dřív než jsem ji sem mohla dát učitelka nám vypla net.

Seniorka spěchala do přistavené sanitky, zabilo ji projíždějící auto

Čtyřiasedmdesátiletá chodkyně zemřela v pondělí ráno při střetu s osobním automobilem ve Slavičíně na Zlínsku. Seniorka přecházela vozovku mimo přechod pro chodce.

Příští týden má sněžit

18. listopadu 2010 v 11:37 | ejunka

Zataženo s mrholením vystřídá příští týden sněžení a mráz

Tak tohle píšou na novinkách.cz.
Dneska má ojediněle pršet. Má být oblačno až zataženo. Nevím jak jinde ale u nás na Moravě mrholí a je zima. V pátek má být kolem 6-10 stupňů. Ráno pak 0-6 stupňů. Na horách se objeví možná i sněhové přeháňky. V sobotu bude polojasno, ojediněle se vyskytnou přeháňky a na horách opět sněhové. Ale má být zima. No a neděle to samé. Takže myslím, že počasí, které bylo minulý týden nám definičně skončilo.
A teď to ,,nejlepší'': Příští týden se výrazně ochladí. To hlásají novinky. Sněžit by mělo od středy i u nás v nížinách. V noci bude opravdu zima. Kolem -4 až -8 stupňů. A ve dne maximálně 4 stupně.

Já říkala, že až si pojedu pro štěně bude už sníh. Se tam k tomu jejich baráku budu prodit sněhem:-D Přece jenom jsou to Beskydy. A pár kilásku od domu mají vleky. 
brrr

nové logo Škodovky?

16. listopadu 2010 v 19:39 | ejunka
Včera na novinkách jsem se dočetla, že Škoda možná bude měnit logo. Škodovka prý uvažuje o logu, které bude mít jednoduší grafiku. Ústředním motivem, ale zůstane legendární okřídlený šíp. Tuhle informaci zveřejnil server Auto.cz. No já teda nevím, ale mě se rozhodně líbí víc to staré logo. Ten nový návrh se mi moc nelíbí.


Srovnání nynějšího loga s návrhem
 
 

Reklama