KNIHY

FanFiction Harry Potter part III

28. srpna 2012 v 16:09 | ejunka
Milí návštěvníci blogu, nevím jestli někdo oceňuje mou snahu, když přidávám povídky, které mě zaujaly. Pokud ano, jsem ráda, že zde můžete třeba najít nejaké Harry Potter Fanfiction, které jste ještě nečetli. Jestliže, jste tak zapálení a závyslí na čtení povídek jako já, nepochybuji, že vám můj seznam přijde vhod. Pokud ne, budu si říkat, že to dělám aspoň pro sebe, abych měla přehled jaká dílka už prošla pod mýma očima. A minimálně dělám menší propagaci autorům povídek (jako vděk za skvělou práci, když už většinou nezanechávám komentáře).

Toto je už třetí článek s povídkami, které jsem přečetla, (asi vám musím připadat jako blázen, že jsem jich přečetla už tolik) ty zbylé najdete zde.

Jestli je tu nějaký stejný závislák jaké já jistě mé zapálení chápe. Když jsem se to snažila (ještě s jedním stejným šílencem do povídek jako já) kamarádce popsat, dali sme jí příklad. Kdybychom si měli vybrat mezi cigaretami a povídkami, cigarety by rozhodně letěli do kouta:)

FanFiction Harry Potter part II

11. srpna 2012 v 17:34 | ejunka
Další várka povídek, které jsem stihla za krátkou dobu přečíst. Jsou prázdniny a já vím, že bych možná mohla trávit čas něčím přínosnějšíl, ale nemůžu si pomoct. A jak lépe využít toho, že nemusí člověk brzo spát než čtením? I když to možná není uznávaná literatura, já autory FF povídek obdivuju a především jejich práci.

Za několiki málo dní jsem stihla přečíst hodně povídek. Tedy vlastně asi 6, ale všechno docela dlouhé kapitolovky.
Od autorky Alis na jejím blogu by-alis.blog.cz
Její styl psaní se mi hrozně líbí. Dokáže čtenáře udžet napjatého až do epilogu.
A protože jsem si ji za tu krátkou dobu co navštěvuju její blog vážně oblíbila doufám, že ji tahle malá reklama nevadí:)

Dračí krev (Jenny Nowak)

11. dubna 2012 v 17:40 | ejunka
Nádherná knížka. Zatím jednaná z Drákulovské série, kterou jsem četla. Ale už si brousím zoubky na další díly:) Zažíváme tu ještě kus Vladova lidského života, jeho největší lidskou lásku Alexis, jeho strasti a touhy. Tato kniha nám ukazuje, že nesmrtelnost je vlastně jeden velký boj a smutek. Když vám umírají všichni, koho máte rádi a postupně se z vás stává větší a větší bestie.
Myslím, že kdokoliv, kdo četl nějakou knihu od Jenny Nowak, už si nikdy nebude představovat Dráculu jinak, než jako našeho drahého Belu. On je postava, kterou prostě musíte mít rádi a obdivovat ji.

Toto je nejpodivuhodnější příběh lásky, na které stojí svět. V polovině 15. století trpí Sedmihradsko, sevřené kamennými pěstmi hor, pod nájezdy divokých tureckých hord. Před námi se odvíjí dramatický a vzrušující příběh knížete řádu Draka, který se spojí i s těmi nejtemnějšími silami, jen aby získal volnost, vítězství, slávu a hlavně lásku mladé Alexis.

Rozečtené povídky

11. února 2012 v 21:39 | ejunka
Tento článek píšu spíš, abych měla přehled. To ovšem neznamená, že si ho nemůžete přečíst. Budu si sem přidávat odkazy na povídky, které právě čtu. Nebo, které jsem už četla. Snad autorům nebude vadit menší reklama:-)
Většnina povídek je na téma Harry Potter, ale najdu tu pár vyjímek. Postupem času budu přidávat další..to víte tak z fleku si na všechny nevzpomenu.

Další články věnové povídkám:

Gladiatrix Lysandra

31. ledna 2012 v 14:09 | ejunka
Na tuhle knížku jsem narazila zcela náhodou. Při poslední návštěvě knihovny, když neměli knihu, kterou jsem si původně chtěla půjčit jsem procházela regály. Tuhle jsem vytáhla z police, a když jsem si přečetla popis, řekla jsem si, že by mohla být dobrá.
A rozhodně nelituju, protože předčila všechna očekávání. Děj má spád a ani u jedné stránky sem se nenudila. Jediné mínus jsou chyby, které až bijí do očí.
Doufám, že autor si pospíší s pokračováním, protože jsem zvědavá jakým směrem se budou ubírat osudy hlavních hrdinů.

Název knihy: Gladiatrix Lysandra
Autor: Russell Whitfield
Rok vydání: 2011

Pán Prstů: Společenstvo prstenu

24. ledna 2012 v 16:00 | ejunka
Už dlouho mě lákalo přečíst knížky Pána Prstenů a teď jsem se konečně dokopala. Zašla jsem do knihovny a půjčila si první díl Společenstvo prstenu. A byla jsem zklamaná. Od všemi vychvalovaného Tolkiena jsem čekala víc. Uznávám, že dokázal vymyslet takovýto příběh, že napsal i dějiny Středozemě, lidí a elfů, ale kde jsou popsány postavy, jejich charakter. To mi v knize dost chybělo. Je fajn, že si dokážete představit cestu, po které hrdinové jdou, že víte, jak svítí slunce a že na trávě se třpytí rosa. Horší ale je, že nevíte, co si myslí postavy, nechápete jejich chování a myšlení.

Když jsem knihu dočetla a kamarádka se mě ptala, o čem to bylo říkám jí: šli, šli a šli, sem tam řekli větu a zase šli. Toť stručný popis Pána prstenů.

Po přečtení prvního dílu musím ale říct, že film byl natočen dobře. Je hodně podobný knize.

Krátký druhý život Bree Tannerové

21. ledna 2012 v 14:09 | ejunka
Dočetla jsem krátký druhý život Bree Tannerové od S. Meyerové a jsem celkem spokojená. Rozhodně to nebyla ztráta času čtením jako u některých jiných knížek. Ona je to v podstatě povídka o 190 stránkách bez kapitol a nejhorší na tom je, že už víte, jak celý příběh skončí. Ze začátku mi to moc záživné nepřišlo, ale od jistého okamžiku jsem se do děje vžila a říkala si, že to třeba dopadne jinak. Třeba Bree uteče, ale ona ne. Ona se svými činy dopracovává k nevyhnutelnému konci. Ke smrti. Bylo zajímavé sledovat příběh i z jiného pohledu. Z pohledu, kde neexistují žádná pravidla. Z pohledu, kde upíři jsou opravdu lovci a zabijáci. Pro milovníky Twiligh ságy je to rozhodně pěkný dodatek k sérii.

Vampýrská Akademie

20. ledna 2012 v 17:03 | ejunka
Série šesti knih vypráví o 17leté studentce Akademie svatého Vladimíra Rosemarie (Rose) Hathawayové, kde se ona a další studenti rozdělují do dvou skupin - Morojové (vampýři, které je třeba chránit), a budoucí strážci (dhampýři, kteří je budou chránit). Důvodem, proč je třeba chránit Moroje, je fakt, že je jich málo a pasou po nich Strigojové, což jsou zlí vampýři, kteří mohou být vytvořeni z lidí, morojských vampýrů nebo dhampýrů, buď proti jejich vůli, nebo dobrovolně. Rose jakožto budoucí strážkyně a nejlepší kamarádka Morojky Vasilisy - poslední živý potomek rodu Dragomirů - se snaží svou svěřenkyni udržet v co největší duševní pohodě. Bohužel několik faktů hraje proti ní. Jednak objevení neznámého živlu, na který se Lissa specializuje, Strigojové a Dimitrij Belikov (sexy učitel, který si Rose vezme na starosti a který jí vůbec neusnadňuje soustředěnost na výuku) a samozřejmě fakt, že Rose i Lissa na sebe poutají až příliš mnoho pozornosti.

Musím se přiznat, že jsem četla zatím jenom 3 a půl knihy a moc mě neuchvátily. Čtou se to dobře i děj je dobrý, ale do sbírky oblíbených knih si je asi nezařadím. Nemůžu si pomoct, ale prostě nemám Rose ráda a její náklonnost k Dimitrijovi mě štve:) Tolik můj názor. Víc toho asi nenapíšu, neboť první tři díly jsem četla už dávno a moc si je nepamatuju a čtvrtý ještě nemám dočtený celý.
Kdo má ale rád upíry a knihy, filmy a seriály o nich vřele doporučuju. Ty knihy zase nejsou tak špatné, jenom musíte mít rádi hlavní hrdiny.

Vydání IV. dílu Odzaku Dračích jezdců se blíží!

19. ledna 2012 v 15:30 | ejunka
V listopadu 2011 vyšla ve Spojených státech netrpělivě očekávaná závěrečná část tetralogie Odkaz Dračích jezdců s názvem Inheritance. České vydání je naplánováno na 30. března 2012.
Na českých stránkách si můžete přečíst ukázky.

Oficiální trailer ke čtvrté knize.

Informace o chystané čtvrté knize

Po celosvětovém úspěchu knih Eragon, Eldest a Brisingr z edice Odkaz Dračích jezdců fanoušci netrpělivě očekávají i čtvrtý díl.

Jak uvádí autor, edici Odkaz Dračích jezdců komponoval původně jako trilogii, ale krátce po rozepsání plánů poslední části zjistil, že bude muset své záměry poupravit.
"Když jsem se dal do psaní třetí části, vzápětí jsem si uvědomil, že je toho ještě tolik k vyprávění, že by se to do jedné knihy nevešlo. Abych nic nevynechal a zůstal poctivý ke svým postavám a celému příběhu, musel jsem závěrečnou část rozdělit do dvou knih," říká Chris Paolini.
  • Murtagh a Thorn dostanou více prostoru než v předešlých knihách.
  • S tím, jak se v předchozích dílech vyplnila některá Eragonova proroctví, můžeme očekávat, že se dostanou do hry i ostatní proroctví:
    -Eragonovo vidění, jak on i ostatní společně se svými draky navždy opouštějí Alegaesii
    -skála Kuthian a Kobka duší
    -romance (je možné, že toto proroctví už se vyplnilo a špatně skončilo v podobě vztahu s Aryou)
  • Dozvíme se více o původu kočkodlaků.
Já se jsem samozřejmě nadšená, protože Odkaz Dračích jezdců patří mezi mé oblíbené knihy. Po vydání třetího dílu Brisingr se po Paolinim slehla zem a na internetu nebyla hoodně dlouhou dobu žádná novinka, až někdy v říjnu jsem narazila na článek, že vydání čtvrtého dílu má být v Americe někdy v listopadu a u nás v březnu. Říkala jsem si, že to je za dlouho. Ono to ale utíká jak voda a já už se nemůžu dočkat až si půjdu tu zelenou krásnou bychli koupit.

Knihy, které chci přečíst

13. května 2011 v 23:09 | ejunka
Zjistila jsem, že se ze mě stává naprostý literární barbar. Moje poslední knížka byla Silmarillion od J. R. R. Tolkiena. Asi před rokem. Mimochodem tu knížku jsem vůbec nepochopila. Kdo to četl, ví, o čem mluvím:-D

No, ale díky novému seriálu Hra o Trůny a povídce, kterou právě čtu, jsem se rozhodla zase začít číst. Prozkoumala jsem web a hledala knížky, které by se mi mohly líbit. Našla jsem jich hned několik. Ať už se mi líbí jejich název, popis nebo obal knihy nějak mě zaujaly. Hned jsem jejich názvy hledala v naší on-line knihovně. Některé tam měli. Všechno to jsou fantasy žádné intelektuální knížky. Doufám, že mě aspoň některé budou bavit a začtu se do nich.

Ptáte se, proč mě k tomuhle rozhodnutí přiměl právě seriál? Seriál Hra o Trůny je točený podle knihy. Musím se přiznat, že ho zatím moc nechápu. Podle diskuzí jsem zjistila, že knihy jsou lepší než seriál. To není nic překvapivého. Ale hlavní je, že se toho v knížce dozvíte mnohem víc. A protože mě ten seriál baví, předpokládám, že mě bude bavit i kniha.

Upíří deníky 6. díl Soumrak (Názor)

10. května 2011 v 20:59 | ejunka
Tohle je můj názor (recenze??) na Upíří deníky. Tedy knížky. Chvílemi ty moje bláboly asi nebudou dávat smysl, ale snažila jsem se:-D Netuším jsetli to někdo bude chtít číst, ale já to prostě musela napsat dokud to mám v živé paměti.
Jinak Upíří deníky jsem přirovnávala ke Stmívání od Stephanie Mayerové a k Christopheru a Paolinimu a jeho Eragonovi.

Dočetla jsem 6 díl upířích deníků a jediné slovo, které mě napadá je CHAOS. Jinak se to ani pojmenovat nedá. Celá kniha má 22 krátkých kapitol. Přitom by celý příběh, všechny události šli více rozvést. Člověk se při čtení úplně ztrácí a neví co se děje. Když čtu knihu, vžívám se do děje do postav, ale u Deníků si připadám jako nějaký nezvaný host.
A stále jsem nepochopila ty jejich Síly. Když Paolini popisoval jak Eragon svou mysl rozprostřel po lese a pomocí ní sledoval práci mravenců a vnímal celý les, dokonale jsem si to dokázala představit. Jak pomocí své mysli dokázal uklidnit koně. Ale když Damon v Denících vyšlehl své síly po lese, (asi to není doslovné) to jsem si nedokázala dost dobře představit. Ne u té knihy. V obou knihách postavy využívají své mysli. Svých dá se říct psychických sil. Ovšem pochopila jsem to jenom od jednoho z těchto autorů a to je Paolini.
I v šestém díle ty světy. Nedokážu to přesně popsat, protože to dost nechápu. Přece jen čtenář by měl mít trochu rozhled o tom, v jakém světě se pohybuje. To já neměla. Měla jsem v tom akorát tak velký zmatek. Chvílemi mi připadalo, že jediný kdo celou situaci chápe, je autorka. I postavy byli zmatené.
Nevím, jestli jsem jediná, komu to takhle připadá, že chvílemi to opravdu nedává smysl. Proto mám ráda třeba Stmívání. Každá situace je do detailů popsaná. Někomu to možná přijde zdlouhavé, ale podle mě to čtenáři opravdu hodně pomůže dostat se do děje. I když je třeba celá kniha napsaná z pohledu Belly. Dokonale se v ní orientujete. Na rozdíl od Upířích deníků, kdy autorka přeskakuje z jedné postavy na druhou jako by nic. A já chvílí nevím, koho to vlastně čtu.
Jediné plus na celé knížce bylo, že se tu Stefan objevil jenom jednou. Jinak opravdu nic.

FanFiction Harry Potter part I

26. dubna 2011 v 18:48 | ejunka
Zdravím, jsem nemocná tutíž to znamená, že budu i pár dní doma. Můj původní plán byl věnovat se blogu. Ale dnes jsem zjistila, že autorka mé nejoblíbenější a nejskvělejší povídky (snad kromě Blanch) píše další díl.

Už dlouho jsem žádnou povídku nečetla. Teď mám ale nehoráznou chuť si její povídky přečíst znovu. A že to není jednodenní záležitost. Vlastně to není jedna povídka, ale rovnou tři. Každá mám plus mínus 40. kapitol a jsou celkem dlouhé. Povídky nebo spíš FanFiction jsou ze světa Harryho Pottera.


Ti, kdo čtete povídky, je možná znáte. Na fanfiction.potterharry.net jsou její povídky v Top 10 nejčtenějších.

Kdyby ste se někdo taky nudily a chtěli si přečíst vážně dobou FanFiction doporučuju tyto:
Poslední naděje (zatím poslední, nedopsaná)

Nebo se můžete rovnou podívat na autorčit blog, kde sou tvorbu taky zveřejňuje. → anna-witch.blog.cz

Pravá krev - Charlaine Harris

8. února 2011 v 16:59 | ejunka
Další upírské knížky o romantické lásce s detektivní zápletkou. Tyhle knížky mě zaujaly. Hlavně proto, že se liší od Stmívání a Deníků. Snad jediné co mají společného je člověk, který je zamilovaný do upíra. V knížkách se jak jinak objevují vlkodlaci, čarodějnice, taky víly a další nadpřirozené bytosti. Podle knížek je taky natočený seriál True Blood, který chodí na HBO. A moje nejoblíbenější postava z True Blood je Eric:P

Stáhni si 1.-5. díl tady: Download

The Vampire Diaries

7. prosince 2010 v 19:09 | ejunka
Můj názor:
Upřímně mě tyhle knížky moc neberou. Seriál je úžasný, ale ty knížky se mi moc nelíbí. Když, jsem je četla pořád jsem čekala, kdy se konečně něco semele a pořád nic. No a pak už jsem byla na konci knížky. Připadá mi, že to nemá hlavu ani patu. A ani ty postavy tam nemám ráda. Elena mi tam přijde jako namyšlená fiflena a
Damon o tom pořád nevím, co si mám myslet. Jejidiný koho tam mám ráda je Stefan a Bonnie. Kdybych si měla vybrat mezi Stmíváním a Deníky rozhodně si vyberu Stmívání.

Bude další Potter!?

5. října 2010 v 16:07 | ejunka

J. K. Rowling zřejmě napíše dalšího Pottera!

J.K. Rowlingová prý podlehla šílenství kolem Harryho Pottera a v budoucnu prý napíše nový příběh o mladém čarodějovi. Řekla to v jedné talk show. Dílů prý vznikne i víc.
Tohle sem si přečetla dneska na super.cz. Jenže kdoví, kdy se k tomu rozhoupe a jestli vůbec. Já bych byla radši, kdyby napsala další díly. Ne ale o Harrym. Spíš o tom když chodily, do Bradavic Snape, Sirius, James, Lily atd…To by mě zajímalo víc. Mám o tom sice svou vlastní představu. No asi jako každý. Ale bylo fajn vědět aj to bylo "doopravdy", jak si to představovala Rowlingová. No necháme se překvapit.

Rowlingová
zdroj: super.cz
 
 

Reklama